Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Насмејте се со познатата канадска скриена камера на ТВ 24

Насмејте се со познатата канадска скриена камера на ТВ 24

ТВ 24 ја емитува познатата канадска скриена камера – Just for Laughs Gags.

Форматот на серијата “Чисто за смеа” е скриена камера, односно мамење луѓе од улица, во трговски центар, банка и слично, кои не знаат дека ги снима камера скриена во близина. Повеќето од сегментите се снимени во Монтреал, Квебек и Ванкувер, додека некои се снимени во Мексико.

Скриенаната камера од која досега се снимени над 3000 продолженија се емитува од понеделник до петок на телевизија 24 во 18.40 часот, како и вечерни изданија за време на викенд деновите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!