Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 40/50

50-те најпопуларни теленовели | 40/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

40. Sonadoras – Тинејџерски сни
(Мексико, 1998)

Улоги: Арасели Арамбула, Мишел Вит, Едуардо Верастеги и Анхелика Вале.

Приказна за млади тинејџерки кои секојдневно се борат со суровата реалност за да ги остварат своите соништа, притоа ќе бидат влезени во вртлогот на дрогата. Со специфични теми за една теленовела како: нарко босови, млади луѓе кои посетуваат рехабилитација, Тинејџерски сни е одличен одраз на младите луѓе и реалноста во која живеат. Теленовелата е сочинета од големи актерски ѕвезди како и млади, тогаш надежни актери, кои денес се дел од елитата на Телевиса.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!