Почетна / Забава / Како да се трансформирате во Хурем-султан за 5 минути

Како да се трансформирате во Хурем-султан за 5 минути

 

 

Шминкерката Марина Мамиќ моментално е вистински хит на Балканот. Со помош на шминката за 5 минути успева својот лик да го претвори во друг лик кој таа ќе го посака. Откако своите следбеници на социјалните мрежи ги вчудоневиди кога за кратко време пред нивните очи успеа да се претвори во Јелена Карлеуша, Северина Вучковиќ, Ријана, Зумбуљ-ага, Бали-бег и други, сега на ред дојде трансформацијата во Хурем.

За ова нејзино уметничко дело се слушна и во Турција. Младата шминкерка во видеото на прецизен начин сликовито и текстуално објаснува како да се трансформирате во најпопуларната султанка на сите времиња.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!