Почетна / Телевизија / Погледнете кои филмови се дел од празничната филмска треска на Телма

Погледнете кои филмови се дел од празничната филмска треска на Телма

 

Филмска треска на Телма

 

 

Од вечерва, па во следните денови за време на празниците, секоја вечер на Телма телевизија ќе се емитува по еден хорор филм. Прв на репертоарот на Телма вечерва (четврток) е “Тексашкиот масакр со моторна пила”.

Утре (петок) терминот од 23 е резервиран за “Паранормална активност 2”. Приказната зборува за Ден и Кристи кои откако добиваат новороденче во домот, едно демонско суштество почнува да ги тероризира, уништувајќи го нивниот совршен свет и претворајќи го во неизбежен кошмар. Безбедносните камери го снимаат измачувањето… Хорор филмот „Paranormal Activity 2“ во првата недела од прикажувањето во САД заработи 41,5 милиони долари и според бројот на продадени карти е на прво место.

 

Убиствата на Џејсон ќе ги гледате во сабота во 23 часот во едне од многутте филмови за “Петок 13”, а недела е резервиран за “Непоканетото” на Телма, уште едне филм за опседната куќа и прогонување од страна на необјаснети демонски сили.

 Покрај хорор филмската треска, овие празници, Телма нуди и многу други филмски хитови, чиј распоред во целост ви го претставуваме во продолжение:

 

1 јануари (четврток)

17.30 – Писмо за Евита – шпански филм (втор дел)
19.50 – Господар на прстените: двете кули – игран филм
22.50 – Тексашкиот масакр со моторна пила – хорор игран филм

 

 2 јануари (петок)

00.30 – Нападот на кобрата – игран филм
10.00 – Хари Потер и затвореникот од Аскабан – игран филм
17.30 – Писмо за Евита – шпански филм (трет дел)
19.50 – Господар на прстените: враќањето на кралот – игран филм
23.00 – Паранормална активност 2 – хорор игран филм

 

 

 3 јануари (сабота)

00.30 – Војна на световите – игран филм
13.20 – Скуби Дуби ду – игран филм
15.45 – Гол пиштол 1 – игран филм
17.30 – Писмо за Евита – шпански филм (четврт дел)
19.15 – Ајрон мен 1 – игран филм

23.00 – Петок 13 – хорор игран филм

 

4 јануари (недела)

13.10 – Малите Фокерови – игран филм
15.45 – Ѕвездени патеки 2009 – игран филм
19.15 – Ајрон мен 2 – игран филм
23.00 – Непоканет – хорор игран филм

 

5 јануари (понеделник)

07.45 – Шрек – игран филм
09.45 – Шрек 3 – игран филм

 

6 јануари (вторник)

07.55 – Шрек засекогаш – игран филм
09.45 – Мадагаскар 2 – Бегството во Африка – игран филм
23.00 – Јас сум Сем – игран филм

 

7 јануари (среда)

07.55 – Хотел за кучиња – игран филм
09.45 -Свадбен пејач – игран филм
23.00 – Градот на ангелите – игран филм

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!