Почетна / Серии / Видео | Првиот геј пар во македонската серија „Преспав“

Видео | Првиот геј пар во македонската серија „Преспав“

 

Тони и Марио од “Преспав” во љубовна врска

 

 

Македонската хит серија “Преспав” која се емитува на Телма телевизија не само што постави нови стандарди во македонската продукција, туку и руши секакви табуа. Со “Преспав” се срушија предрасудите дека Македонија не е способна да продуцира квалитетна домашна серија, а тоа што вечерва се прикажа во серијата сруши уште едно табу и ги остави гледачите со подзинати усти.

 

 

На чекор до крајот, гледачите беа сведоци на неочекувано откритие – еден од сопствениците на пансионот, Тони и готвачот Марио се во љубовна врска. На чекор до крајот и на чекор до првиот геј бакнеж во македонска телевизиска серија. Васил Зафирчев и Игор Стојчевски уште еднаш покажаа дека се големи професионалци во тоа што го работат.

 

 

Телевизискиот геј пар размени малку нежности и остави простор за прашања – дали во следните епизоди ќе ги открие некој друг освен Ула, како би се одвивала македонската геј врска на телевизиските екрани?

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!