Почетна / Телевизија / Хоби, професија или живот – „Пасија“ репризно на Телма телевизија

Хоби, професија или живот – „Пасија“ репризно на Телма телевизија

 

Документарниот серијал со реприза на Телма ТВ

 

Документарниот серијал во продукција на Телма телевизија – “Пасија” повторно на оваа фреквенција, репризно секоја среда по 7 часот наутро.

 

 

“Пасија” претстави различни луѓе и места кои се посебни по својата пасија. За некого можеби е хоби, за некого професија, а за некого живот. Какви пасии имаат луѓето, ни откри оваа документарка на Телма.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмски распоред за детскиот канал МРТ 5 од 29 јуни-5 јули 2020

Преглед на програма за детскиот канал на МРТ – МРТ 5 : понеделник (29 јуни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!