Почетна / Забава / Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

 

Боки 13 прашува :

“Кој од овие двајца е жена? Имаме една жена со брада и друга жена со брада”

 

Уште еден интересен момент од најновото издание на емисијата на Телма, “Еден на еден”. Гостинот Бојан Јовановски, познат како Боки 13, требаше да ги оцени стајлинзите на некои од познатите телевизиски и политички ликови.

 

 

Меѓу нив беа Груевски, Заев, Миленко и Мирка. Тандемот Миленко-Мирка изгледа делува особено инспиративно за најголемиот македонски шоумен, па затоа во негов стил успеа да го искоментира нивниот изглед на фотографијата на екранот.

Проследете што кажа Боки за новинарите Миленко и Мирка :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ден по концертот на Deep Purple, следува концерт на Масимо Савиќ

Со голема надеж дека лошите денови се зад нас, задоволство на Авалон е да го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!