Почетна / Забава / Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

 

Боки 13 прашува :

“Кој од овие двајца е жена? Имаме една жена со брада и друга жена со брада”

 

Уште еден интересен момент од најновото издание на емисијата на Телма, “Еден на еден”. Гостинот Бојан Јовановски, познат како Боки 13, требаше да ги оцени стајлинзите на некои од познатите телевизиски и политички ликови.

 

 

Меѓу нив беа Груевски, Заев, Миленко и Мирка. Тандемот Миленко-Мирка изгледа делува особено инспиративно за најголемиот македонски шоумен, па затоа во негов стил успеа да го искоментира нивниот изглед на фотографијата на екранот.

Проследете што кажа Боки за новинарите Миленко и Мирка :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гранде Масимо Савиќ во Филхармонија со „The best of“ програма

По три години пауза, најквалитетниот пејач на Балканот, без конкуренција, Масимо Савиќ и еден од …

error: Содржината е заштитена!