Почетна / Серии / Во понеделник на Сител завршува втората сезона на „Синѓелиќи“

Во понеделник на Сител завршува втората сезона на „Синѓелиќи“

 

22 часот, понеделник, веднаш по “Вљубениот ерген”

 

Понеделник, 27 февруари, на Сител ќе биде емитувана последната епизода од втората сезона на српската комична серија “Семејството Синѓелиќ”.

 

 

Синѓелиќи ги освоија гледачите и донесоа низа на хумористични и интересни моменти. Караници, љубовни препирања, секојдневни проблеми, сето тоа ги очекува ликовите во новите епизоди на комедијата “Синѓелиќи”, за чие започнување дополнително ќе ве известиме.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!