Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Подобро…здравје | Што се случува ако пациент добие напад за време на лет?

Подобро…здравје | Што се случува ако пациент добие напад за време на лет?

Што се случува ако пациент добие напад за време на лет? Колку од стјуардесите и пилотите се обучени да пружат брза помош за време на лет? Што ако се случи потежок напад? Срцев или мозочен удар?Зошто е забрането на летовите да се даваат одредени лекарства? Што ако патник почине?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!