Почетна / Телевизија / „Пратеник од доверба“, нов серијал емисии секоја сабота на ТВ 24

„Пратеник од доверба“, нов серијал емисии секоја сабота на ТВ 24

 

Секоја сабота на телевизија 24 – нов серијал емисии

 

Освен ново лого и 30 минути дневна доза од српска серија, гледачите и не видоа ништо друго од ребрендингот на телевизија 24. Информативната програма од вести, дебати, анализи и емисии останаа главен дел од оваа информативна телевизија. Па така, дел од програмата станува и нов серијал, кој ќе се емитува секоја сабота во 20.30 часот. “Пратеник од доверба” е во реализација на здружението за медиумска и комуникациска култура и граѓански права „Реформатор“.

 

 

Серијалот е снимен во шест града, од шестте изборни единици, Тетово, Куманово, Штип, Битола, Струмица и Охрид, со различни профили на соговорници, поранешни пратеници, граѓански активисти и јавни личности од културниот и спортскиот живот.

Целта на „Пратеник од доверба” е да ја едуцира јавноста за значењето на функцијата пратеник и да се обезбеди подобра врска меѓу граѓаните и законодавниот дом и со тоа да се подобри квалитетот на претставничката демократија во Република Македонија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!