Почетна / Филм / Возбудлива норвешка драма „Тунел“ за крај на март на Телма

Возбудлива норвешка драма „Тунел“ за крај на март на Телма

📅 петок, 31 март
⏰ 22:10 – Тунел

Секојдневно возите низ тунел, но дали ви паднало на памет дека нема излез за итни случаи? Што ќе направите ако избувне пожар?

Во студените норвешки планини, цистерна полна со бензин ќе удри во ѕидот на тунелот и ќе експлодира. Во тунелот ќе останат заробени цели семејства, тинејџери и туристи на пат кон дома за Божиќ. На едната страна на тунелот има снежна лавина и е невозможно да се дојде до влезот, а другата страна е исполента со отровен чад од експлозијата. Дали помошта ќе стигне на време?

Возбудлива норвешка драма која се гледа во еден здив, во петок на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!