Почетна / 2018 / November (страна 2)

Месечни Архиви: November 2018

Новата хрватска комедија „На граница“ започнува на Сител

На Сител телевизија започнува нова хрватска хумористична серија која ќе се емитува секој работен ден. “На граница” е нова продукција на Нова телевизија која ги создаде Чиста љубов, Златни двори, Што биде нека биде, Најдобрите години, Дубровничка зора итн. Приказната се врти околу младата, тукушто дипломирана економистка Петра која се …

Повеќе »

Телма од сега со семејни драми во попладневен термин

На местото од попладневното Шоу на Елен од минатата седмица со емитување започна мини хумористичната серија “Месарницата на Лу” на Телма телевизија. Серијата “BEEF” е снимена во 2014 година во продукција на Paramount Pictures Digital Entertainment и Abominable Pictures, а ги прати згодите и незгодите на Луи и неговото семејство …

Повеќе »

Кемал од хит серијата „Карасевда“ ќе стане татко

Бурак Озџивит, нам познат како Кемал од „Карасевда“ и Фахрије Евџен, нам позната како Неџла од „Кога лисјата паѓаат“, се венчаа минатата година на 29 јуни и пред неколку месеци објавија дека очекуваат принова. Новинарите ги „разведуваа“ многупати, но тие јасно и гласно кажаа дека се многу среќни, особено по …

Повеќе »

Видео | Пред камерата на 1 ТВ, Каролина откри кога ќе има бебе

Популарната македонска дива Каролина Гочева во интервју за 1 ТВ откри интересни работи за актуелниот период. Кои се нејзините следни професионални планови со “Извор”, дали е добра домаќинка и сопруга, кога да очекуваме принова, што ја прави среќна, се само дел од прашањата што и го постави најгледаниот естраден магазин. …

Повеќе »

Универзумот ја послушал Турунџиева за да стане дел од 1 ТВ

Секоја недела по 15 часот, ново неделно шоу со Сузана Турунџиева на 1 ТВ, позната по тв емисиите “Дом и дизајн”, “Недела во 11”, “Сузе” и “Браво шоу”, своевремено емитувани на А1 телевизија. Час и половина едукативно забавна емисија ќе имаат можност да следат гледачите на 1 ТВ. – Иако …

Повеќе »

Прочитајте како да се пријавите за учество во „Брза кујна“

Кулинарското гејм шоу “Брза кујна” се емитува на Сител телевизија секој работен ден во 17 часот и успева да ги забавува, но и едуцира љубителите на вкусната и несекојдневната храна. Па, доколку сакате да земете учество во ова лиценцирано ТВ шоу и да се дружите со Александра, Марк и Никола, …

Повеќе »

ТВ 24 ги прифати критиките и барањата на гледачите

Браво за телевизија 24 која од ден на ден ја здобива сѐ поголемата доверба на гледачите, не само во однос на информативната туку и во однос на забавната и играна програма. Откако пишувавме за проблемот кој постои со телевизиските сајтови на кои нема прикажано програмски шеми, ТВ 24 за брзо …

Повеќе »

Уште една тинејџерска серија репризно на Прва Скопска МТМ

Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов сопруг во едно одморалиште во Јужна Африка. Додека таа е таму, …

Повеќе »

Смислено сценарио или дебакл на службите – „Код“ во недела

Недела, 18 ноември во 19.15 часот, нова емисија од “Код” на Телма. Кој му го отвори патот кон Европа на Груевски? Заев и Спасовски без чуство на одговорност со мајтап за бегството. Од Скопје преку Тирана до Будимпешта –како осудениот стана азилант. Смислено сценарио во соработка со власта или тотален …

Повеќе »

Нова италијанска драмска серија во 18:15 часот на ТВ 24

Габриел Гарко во новата италијанска теленовела Возбудлива драмска серија започнува на ТВ 24. Од вторник до петок во 18.15 часот ќе се емитува италијанската сага “Прашање на чест” во која учество зедоа врвни италијански актерски имиња. Во продолжение ве запознаваме со содржината на новата италијанска драма, која започнува овој вторник …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!