Почетна / Телевизија / Универзумот ја послушал Турунџиева за да стане дел од 1 ТВ

Универзумот ја послушал Турунџиева за да стане дел од 1 ТВ

Секоја недела по 15 часот, ново неделно шоу со Сузана Турунџиева на 1 ТВ, позната по тв емисиите “Дом и дизајн”, “Недела во 11”, “Сузе” и “Браво шоу”, своевремено емитувани на А1 телевизија. Час и половина едукативно забавна емисија ќе имаат можност да следат гледачите на 1 ТВ.

Иако мислев дека музиката е прва и последна работа со која ќе се занимавав, сепак сфатив телевизијата е мојата работа која многу ја засакав. Кога видов дека 1 ТВ  е многу повеќе од обична телевизија, посакав да сум дел од 1 ТВ и универзумот ја послуша мојата желба. Велат внимавај што ќе посакаш, може да ти се случи – изјави Сузе за “Ексклузив”.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

error: Содржината е заштитена!