Почетна / Телевизија / ТВ дуел на деценијата – Заев VS Мицковски на МТВ 1 во среда

ТВ дуел на деценијата – Заев VS Мицковски на МТВ 1 во среда

 

Лидерите на ВМРО и СДСМ пред долгоочекуваниот ТВ дуел

 

Ден среда, 23 мај 2018та година, телевизиски дуел Заев – Мицовски. Со почеток во 20 часот на Прва, веднаш по централниот Дневник ќе го следиме телевизиското соочување на Премиерот на Република Македонија и Претседателот на најголемата опозициона партија.

 

 

Една година власт, една година опозиција – е слоганот на дебатата која ќе соочи двајца опоненти 15 години по последното соочување од овој тип. Што има да каже Заев за актуелните политичко економски случувања? Дали Мицковски ќе игра на картата за името и двојазичноста? За што ќе обвини ВМРО ДПМНЕ, а како ќе се брани СДСМ – следиме на Прва во среда навечер.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!