Почетна / Филм / Крај за филмската акција ,,Missing in action” во петок на ТВ 24
Braddock: Missing in Action III (1988) - продолжение на "Missing in Action 2: The Beginning"

Крај за филмската акција ,,Missing in action” во петок на ТВ 24

Третиот дел од филмскиот серијал на ТВ 24 во петок, 16ти јуни во 22.30 часот.

Полковникот Џејмс Бреддок, ветеран од Виетнамската војна, верувал дека неговата азиска сопруга Лин Тан Канг е мртва од крајот на војната во 1975 година, но од еден мисионер, свештеникот Полански дознава дека Лин не само што е жива, туку дека таа и Бредок имаат 12-годишен син по име Ван Тан Канг.

Отпрвин, Бредок не верува во тоа, но кога шефот на ЦИА, Литлџон му вели на Бредок да ја игнорира таа информација, Бредок се враќа во Виетнам преку распоредување на падобран и со помош на австралиски пилот Ц-47.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!