Почетна / Сапуници / Вечерва на Сител е големото финале на „Заборави ако можеш…“

Вечерва на Сител е големото финале на „Заборави ако можеш…“

 

Голема свадба или неочекуван пресврт во последната епизода?

 

Вечерва на Сител во 19.40 часот ќе биде емитувана последната епизода од турската сапуница “Заборави ако можеш…”, која скоро година дена се емитува на оваа фреквенција. Приказната за двете сестри и мажот во кој се вљубија дојде и до самиот крај.

 

 

Сега, кога негативците не се повеќе дел од приказната, што е она што ги очекува вашите херои во последната епизода? Вечерва на Сител е големото финале на турската серија во кое ќе дознаете дали љубовта на Еда и Харун ќе биде крунисана и прославена, или ќе се случи непредвидливо изненадување на самиот крај.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фановите среќни – актерите од „Полна месечина“ повторно заедно

Турските актери Џан Јаман и Озге Ѓурел ги следиме во главните улоги на Ферит и …

error: Содржината е заштитена!