Почетна / МК Сцена / Видео | „Ова е крај“ е нова песна со видео запис на моќната Нина Јанева

Видео | „Ова е крај“ е нова песна со видео запис на моќната Нина Јанева

Нина со изненадување во македонската музика

Нина Јанева конечно со нова песна – освежување на македонската музичка сцена. Баладата „Ова е крај“ е создадена со примеси на блуз, госпел и поп, а е изведена со пијано и органа. По првите тактови во мелодијата и првите кадри од ТВ спотот, може да се заклучи дека ваков квалитет е неопходен на нашата естрада.

Песната е комплетно авторско и продуцентско дело на Александар Масевски, а за реализацијата на видео записот се погрижи Александар Ристовски-Принц.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Нов сингл на групата Љубојна со ведрина на латино клаве ритам

После 12 студиски албуми и две винил изданија, прославувајќи ја 20 годишната кариера, бендот “Љубојна” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!