Почетна / Телевизија / Вистински и трогателни „Судбини од животот“ секоја недела на Сител

Вистински и трогателни „Судбини од животот“ секоја недела на Сител

 

Отворено и без срам – нова емисија на ТВ Сител во недела по “Јазол”

 

 

Од 4 февруари во 21 часот, па секоја следна недела во истиот термин, на Сител ќе се емитува српската телевизиска емисија “Судбини од животот”. Авторката на емисијата, Тања Војтеховски, ќе зборува со луѓето кои се желни да ја отворат душата, да ја раскажат вистината, каква и да е – тешка, страшна, тажна, болна.

 

 

Во искрените разговори во студиото, луѓето ќе зборуваат за своите судбини кои ќе ја заинтересираат јавноста. Ќе слушнеме искрено и отворени животни приказни, сведоштва за настани, раскажани емотивно и лично проживеани. Ова се судбини од животот за личноста, за дилемите, тајните, одлуките, околностите кои ги довеле до одредена ситуација.

 

 

Гости во емисијата се луѓе кои не се познати на широката јавност, иако за многумина можеби се познати случувањата во кои они директно учествувале. Сега, тие луѓе се подготвени без никаква резерва да се отворат пред моментот на вистината. Некои приказни ќе дадат поинакво светло на настаните и ќе интригираат проблеми за кои сите сме знаеле, но сме молчеле.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!