Почетна / МК Сцена / Дечкото ја побара за жена во ресторанот каде пееше за Нова Година

Дечкото ја побара за жена во ресторанот каде пееше за Нова Година

 

Андријана “Абра Кадабра” го кажа судбоносното “да”

 

 

Андријана Ади Бојковска од Куманово за време на новогодишната ноќ ги забавуваше гостите во еден скопски ресторан кај Дрводекор.

 

 

И токму на таа вечер, нејзиното момче, Мартин Костадиновски, познат коктел мајстор, ја побара за жена. За Ади овој гест можеби бил очекуван дека ќе се случи, но не и дека тоа ќе биде токму на новогодишната забава.

 

 

 

Пејачката досега има снимено една фотосесија и настапувано лани на Фолк фест Роса. 

 

 

“Абра кадабра, јас сум главна, магија ти правам, ти си шизик, одиме на ризик… ” се стиховите од нејзината песна “Абра Кадабра”, а веројатно магијата наместо на дечкото од спотот, нашата Ади му ја направила на Мартин.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина звучи светски во српско шоу кај Јоксимовиќ

Пред почетокот на пандемијата, македонската ѕвезда Каролина Гочева беше гостинка во новата музичка К1 телевизија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!