Почетна / Живот / Прочитајте кои познати канали се дел од корпорацијата Дискавери

Прочитајте кои познати канали се дел од корпорацијата Дискавери

 

Нешто повеќе за Дискавери Комуникајшнс

 

 

Дискавери комуникејшнс (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) ја задоволува љубопитноста и ги држи суперфановите низ планетата со портфолио од премиум вистински, спортски, стилски и детски содржински брендови вклучувајќи ги тука Discovery Channel, TLC, Investigation Discovery, Animal Planet, Science и Turbo/Velocity, како и OWN: Oprah Winfrey Network во САД, Discovery Kids во Латинска Америка, и Eurosport, водечкиот провајдер на локална и релевантна премиум спортска содржина кој претставува единствен Дом на Олимписките игри низ Европа.

 

 

Достапни во повеќе од 220 земји и територии, програмите на Дискавери достигаат 3 милијарди кумулативни претплатници, кој заедно гледаат 54 милијарди часа содржина од Дискавери секоја година. Понудата на Дискавери е повеќе од традиционална телевизија за сите екрани, вклучувајќи ги тука производите од GO портфолиото и Discovery Kids Play, ОТП стриминг сервисите како Eurosport Player, дигиталните и социјалните видеа од Group Nine Media, како и виртуелното раскажување преку Discovery VR.

Дискавери направи големи инвестиции во ЕМЕА регионот во последните години, од аквизицијата на Еуроспорт и добивање на ексклузивни права за пренос, вклучувајќи ги и Олимписките игри од 2018-2024, до директни дигитални производи како Dplay, кој има попиуларни забавни и спортски содржини за Италија, Норвешка, Шведка и Данска, преку партенрството со ProSiebenSat1 во Германија за стриминг сервисот кој ги нуди најдобрите содржини од двете компании. Дискавери исто направи прогрес во растот на сопствениот спортски стриминг сервис низ Европа со EurosportPlayer.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонецот купува онлајн еднаш до два пати во 3 месеци

Во хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje“ во Скопје под мотото „E-commerce: Accelerate!“, започна Петтата годишна …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!