Почетна / Телевизија / Оливера Трајковска и Боби Христов на Телма за изборната ноќ

Оливера Трајковска и Боби Христов на Телма за изборната ноќ

 

Водителите на “Топ Тема” со програма за изборите

 

 

Како портал во чиј фокус се телевизиските случувања, ви презентираме како изгледаше отворената програма на Телма телевизија за време на изборите.

 

 

Оливера Трајковска и Боби Христов беа домаќини на вечерната програма во живо на Телма во која се дискутираа изборните успеси и неуспеси на партиите. Свое видување за истото даде и директорот на Телма телевизија. Изменета графика во студиото на Топ тема, така изгледаше визуелно Телма :

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!