Почетна / Телевизија / Избори 2016 | И албанските македонски телевизии на светско визуелно ниво

Избори 2016 | И албанските македонски телевизии на светско визуелно ниво

 

Алсат, 21 и Шења со високи стандарди во графичкиот дизајн на програмата

 

Националната Алсат М и кабловските ТВ 21 и Шења како телевизии кои во најголем процент емитуваат програма на албански јазик, за време на изборните резултати, емитуваа програма во живо од своите студија. По виденото, може да се заклучи дека целиот изглед на овие три телевизии е многу подобар и од некои македонски телевизии. Пресудете сами :

 

Алсат-М телевизија :

 

ТВ 21 :

 

Шења телевизија :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!