Почетна / Телевизија / Нова македонска музичка телевизија – М 24, наскоро во етерот

Нова македонска музичка телевизија – М 24, наскоро во етерот

 

24 часа музичка програма во Македонија

 

Во македонскиот телевизиски етер наскоро со зрачење започнува фреквенцијата на новата телевизија М24. Се работи за национална сателитска музичка телевизија, која ќе емитува македонски забавни и народни песни, вести од светот на македонската музика и шоу програми со македонските пејачи на забавна и народна музика.

 

 

М24 – 24 часа, македонска музика, наскоро.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Советот на агенцијата одлучува без какво било влијание

Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги категорично ги отфрла наводите на Здружението …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!