Почетна / Сапуници / Запознајте ги ликовите од новата играна серија на Сител – „Повторно роден“

Запознајте ги ликовите од новата играна серија на Сител – „Повторно роден“

 

Запознајте ги ликовите од приказната за љубовта и одмаздата

 

Додека тропските горештини не заробија во домовите, Сител телевизија ни носи нова турска успешница – кратка и возбудлива, наменета за гледачите токму ова жешко лето во 21 часот. Може ли некој без минато да има иднина, кој може да ме запознае со самиот себеси и кој сум всушност јас – се само дел од прашањата кои низ една динамична сторија ќе ни ги одговори “Повторно роден”.

 

 

Во првите епизоди се запознавме со главната тема – двајца близнаци Мете и Ефе по игра на судбината раздвоени уште како деца. По многу години, откако мафијата ќе вмеша прсти, Мете умира, а Ефе го превзема неговиот идентитет и се вљубува во жената на братот.

Во продолжение ве запознаваме со ликовите на серијата, а од понеделник следете ги новите продолженија исполнети со уште поинтригантни моменти и заплети кои ќе ве остават без здив.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Запознајте ја малата и талентирана Мелек од „Ќерката на амбасадорот”

“Ќерката на амбасадорот”, од понеделник до петок на Канал 5. Серија за една љубов, чија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!