Почетна / Забава / Концерт на Чолиќ на стадион во Скопје – картите се во продажба

Концерт на Чолиќ на стадион во Скопје – картите се во продажба

Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да ја исполни Национална арена Филип Втори Македонски со многу енергија. Картите за концертот кој е во организација на Прагма продукција се во продажба од по цена од 300 денари. Се очекува позитивната атмосфера и музиката на Чолиќ да го освои секое срце во центарот на Скопје во сабота, 15-ти јуни 2019, во 21.00 часот. За сите кои се подготвени да го почуствуваат легендарниот глас на Чолиќ ќе може да го обезбедат тоа онлајн на www.kupikartizase.com и од Пола Југотон и цвеќара Розе – Веро 2.

Подгответе се за исклучително шоу и вечер која секој кој ќе помине низ портите на Национална Арена Филип Втори Македонски на 15 јуни 2019, ќе ја памети засекогаш.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!