Почетна / Телевизија / Инфо | Македонската фудбалска лига ексклузивно на Сител 3

Инфо | Македонската фудбалска лига ексклузивно на Сител 3

 

Големото градско дерби директно на Сител 3

 

 

Работнички и Вардар во недела, на 18 септември,  во 15.30 часот ќе го одиграат дербито на есенската сезона во домашниот фудбалски шампионат. Црвено – црните  овој меч го дочекуваат како лидери на табелата и гледаат убава можност да се одлепат кон новиот шампионски трофеј.

 

 

Минатите сезони, натпреварите од домашната лига се емитуваа на МТВ.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!