Почетна / Серии / Излезе трејлерот за „На терапија“ – нѐ очекува мегахит на Сител

Излезе трејлерот за „На терапија“ – нѐ очекува мегахит на Сител

 

Никола Ристановски и Јелена Јованова ве покануваат на Сител

 

На само две недели пред почетокот на “На Терапија”, излезе трејлерот за серијата која ќе постави нови стандарди во македонската продукција на играна програма.

 

 

“Едно видео, милион емоции. Двеминутниот трејлер дефинитивно зборува многу за четириесет и петте епизоди кои следуваат.

Широкиот дијапазон на емоции, напнатоста и „заразната“ тензија без дилема ќе го разбудат секое чувство освен рамнодушноста. Се чини дека во меланхоличната соба во која се одвиваат сесиите на Д-р Терзиев и неговите пациенти, најсветлата точка е неговата лава лампа, а најмирно пливаат рибите во аквариумот. Низ кадрите може да се вкуси изведбата на низа комплексни карактери и уште покомплексни животни приказни.” – со овие зборови најгледаната македонска телевизија ја најавува новата телевизиска серија за оваа есен.

 

 

Почитувани читатели, ве очекува спектакл кој не смеете да го пропуштите. Еуфоријата расте, гледачите се подготвени за на терапија. Сител телевизија е на две седмици од почетокот на новиот македонски хит. Подгответе се! Сесиите започнуваат на 18 септември.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!