Почетна / Серии / Телма ја прекинува со емитување серијата за „Пабло Ескобар“

Телма ја прекинува со емитување серијата за „Пабло Ескобар“

 

Се укинува колумбиската серија од прајмтајм на Телма?

 

 

Од понеделник (31 октомври), серијата “Пабло Ескобар, господар на злото” нема да се емитува на Телма телевизија. На нејзино место во 20.30 часот започнува новиот македонски ситком “Преспаф”. Досега од серијата за кралот на дрогата – Пабло Ескобар, се емитувани околу 18 епизоди од вкупно 74 продолженија.  

 

 

 

Што ќе се случи со творецот на меѓународниот систем за дистрибуција на кокаин и најголемиот водич на колумбиски нарко картел? Гледачите од регионот имаа можност да ја проследат приказната полна со пресврти, замки, убиства и акција до самиот крај, но дали македонските гледачи некогаш ќе имаат иста таква можност, останува да видиме.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пародија на „Lost“ ова лето на Телма секоја вечер во 20:30 часот

Американскиот ситком “Уништени” од понеделник до петок на Телма во 20.30 часот. Се работи за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!