Почетна / Серии / Јелена Јованова како Милена во хитот во најава – „На Терапија“

Јелена Јованова како Милена во хитот во најава – „На Терапија“

 

Ај па може топлово ѝ го стопи мразот од срцето…

 

Милена е многу повеќе од анестезиолог и атрактивна девојка од “внатрешноста”. Таа е анксиозно депресивна, која бара татковска фигура, а за која дијапазонот на ликови кои и се пуштаат варира од Монти Пајтон до World War Z. Можеби сите мислат кој кревет да го фатат, но таа ќе мисли само на еден кауч – каучот на доктор Терзиев, во кого несвесно ќе се заљуби.

 

 

Запознајте се со интересната Милена од 18 септември, ексклузивно на Сител во новата македонска серија. Нејзината цел ќе биде психотерапевтот, а во позадина ќе страда од еотивната брачна криза. Јелена Јованова го толкува ликот на Милена. Јелена стана особено призната и афирмирана македонска актерка, која толкуваше главна улога и во хрватска сапуница, со што се здоби со низа позитивни критики.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!