Почетна / МК Сцена / Пејчиноски со инструментална верзија на веќе култната „Ти не дојде“

Пејчиноски со инструментална верзија на веќе култната „Ти не дојде“

 

Моќната поп етно балада доби инструментална верзија

 

За кратко време, новите песни од проектот “Извор” на Каролина Гочева успеаа да придобијат огромен број фанови како што тоа го сторија и претходните албуми на пејачката. Секој си пронајде фаворит од новите песни на албумот, но очигледно онаа што привлече најголемо внимание и ги разнежни срцата на македонската слушачка публика е баладата “Ти не дојде”.

 

 

Гитаристот Дамјан Пејчиноски, кој е дел од успешниот проект на Авалон и Каролина направи инструментална верзија на “Ти не дојде” која ви ја презентираме во продолжение :

 

 

Во меѓувреме продолжува концертната промоција на “Извор” во сите градови низ Македонија. На ред вечерва е Тетово (Домот на култура), по што следуваат Гостивар, Куманово, Штип и Струмица.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Момците од „Либеро бенд“ најавуваат нова песна со видео запис

Интересен  и уникатен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од …