Почетна / Филм / 16 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Спортската акција „Rush”

16 ноември, 21 часот, МРТ 1 | Спортската акција „Rush”

Безмилосно ривалство од 1970-тите помеѓу соперниците во Формула 1, Џејмс Хант и Ники Лауда.

Сместено во гламурозното златно доба на Формула 1 трките во 1970-тите, филмот е заснован на вистинска приказна за големо спортско соперништво помеѓу згодниот англиски плејбој Џејмс Хант (Хемсворт) и неговиот методичен, брилијантен противник, австрискиот возач Ники Лауда (Брул).

Приказната ги следи изразито различните лични стилови, но и ставови надвор од патеката, нивните љубови и неверојатната сезона од 1976 година во која и двајцата возачи се подготвени да ризикуваат сè за да станат светски шампиони во спортот кој не дозволува грешка: ако ја направат, таа ќе биде фатална.

Крис Хемсворт, Даниел Брухл, Оливија Вајлд, Александра Марија Лара во акцијата “Трка на животот”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!