Почетна / МК Сцена / По Скопје и Охрид, промоција на „Извор“ на Каролина и во Битола

По Скопје и Охрид, промоција на „Извор“ на Каролина и во Битола

 

И Битолчани ќе го слушнат во живо звукот на уникатниот “Извор”

 

Познати сите детали околу промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на единствената Каролина во нејзината родна Битола. Концертите ќе се одржат во Домот на културата на 27 и 28 март, со почеток во 20 часот. Исто како и за скопските концерти, концептот ќе биде следен:

Во првиот дел ќе бидат изведени песните од новиот албум на нашиот најголем супербренд, додека во вториот дел од концертот ќе бидат изведени најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

 

 

Влезниците по цена од 500 денари веќе се во продажба, преку продажнната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн.

Со секоја купена влезница, следува подарок  луксузно дигипак издание од албумот „Извор“.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тамара го изостави името на земјата : Честит празник, татковино моја!

Порталот Република пишува за честитката на поп пејачката Тодевска по повод денешниот празник – денот …