Почетна / МК Сцена / По Скопје и Охрид, промоција на „Извор“ на Каролина и во Битола

По Скопје и Охрид, промоција на „Извор“ на Каролина и во Битола

 

И Битолчани ќе го слушнат во живо звукот на уникатниот “Извор”

 

Познати сите детали околу промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на единствената Каролина во нејзината родна Битола. Концертите ќе се одржат во Домот на културата на 27 и 28 март, со почеток во 20 часот. Исто како и за скопските концерти, концептот ќе биде следен:

Во првиот дел ќе бидат изведени песните од новиот албум на нашиот најголем супербренд, додека во вториот дел од концертот ќе бидат изведени најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

 

 

Влезниците по цена од 500 денари веќе се во продажба, преку продажнната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн.

Со секоја купена влезница, следува подарок  луксузно дигипак издание од албумот „Извор“.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!