Почетна / Телевизија / „Урбан стил“ се сели на 24 Вести, под ново име и во нов термин

„Урбан стил“ се сели на 24 Вести, под ново име и во нов термин

 

По “Скај селекшн”, уште една емисија од Скај Нет на 24 Вести

 

 

Емисијата “Урбан стил” по згаснувањето на Скај Нет телевизија се сели на нова тв фреквенција. Имено, од оваа сабота во 13 часот, гледачите повторно ќе уживаат со познатиот концепт под ново име “Урбан блок” и на сателитска национална фреквенција – 24 Вести.

 

 

Џина Папас Џокси и Силвија Димитриевска Лиу ќе бидат дел од првата епизода на ребрендираната емисија Урбан Стил, “Урбан блок”.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!