Почетна / Забава / Евровизија / Љубоморниот Боки 13-ка плука по Калиопи!

Љубоморниот Боки 13-ка плука по Калиопи!

 

Нешто по завршувањето на големото финале на „Евровизија 2012“, шоуменот Бојан Јовановски се вклучи на социјалната мрежа Фејсбук и напиша статус кој ги налути неговите „пријатели“. Во статусот тој ја исмева позицијата што Калиопи ја освои на фестивалот. „Нејзиното плачење и фолирање“, вели тој, „поминувало само кај нас, на Европа и требало нешто поинакво“.

Нешто како него можеби? Според коментарите што ги прочитавме подолу во статусот сфативме дека тој е единствениот што го има тоа мислење, Калиопи сепак ја има поддршката дури и од неговите „фанови“.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!