Почетна / Телевизија / Нова oбразовна емисија „Инфотин“ секоја сабота на МТВ 1

Нова oбразовна емисија „Инфотин“ секоја сабота на МТВ 1

 

Нова телевизиска емисија за трудот и желбите на учениците

 

 

За желбите и идеите на младите ученици, за креативниот дух и иновативноста на младите генерации ќе зборува новата едукативна емисија на Прва, “Инфотин”. Секоја сабота во 13.25 часот на МТВ 1 , “Инфотин” ќе ги емитува средбите со вредните ученици од различни средни училишта :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!