Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #17|Alevosía

Предавство, епизода #17|Alevosía

 

Анхелес планира да ја понижи својата мајка пред сите гости на забавата под маски.

Додека сите се забавуваат, пиејки шампањ во долгите тоалети и машките фракови, заслепена од омразата кон својата мајка, Анхелес чекори кон сцената за да направи скандал. За среќа, Густаво успева да ја спречи девојката во нејзината намера на време.

Анхелес е зачудена како Густаво ја препознал бидејки ликот и е комплетно променет, а тој ја потсетува дека ја извршил операцијата.

Младиот хирург ја напушта халата со Ахелес, а Лусија е љубоморна кога ќе го види саканиот со друга жена, не препознавајки ја својата ќерка Анхелес.

Пред халата, Густаво и префрла на Ахелес дека презирот ја заслепува и да ги гледа нештата онакви какви што се. Анхелес, скршена започнува да плаче и му признава дека е бремена и дека детето е најверојатно од него.

Густаво скептичен и вели дека не и верува, дека веќе еднашка пробала да го насамари со таквиот трик и дека не и успеало.

                Тринидад цела вечер се обидува да му се приближи на Игнасио, но залудно. Тој постојано ја одбива и ја избегнува, што уште повеќе ја разбеснува.

На крајот на церемонијата, се доделуваат признанија за најдобрите стажанти во болницата и една од наградите ја добива Анхелес.

Целата фамилија, вклучувајки ги Лусија, Игнасио, Диего, Сесилија, Тринидад и Доња Инес се изненадени од физичката промена кај Анхелес Соријано.

Девојката со триумфална намсевка истапува на сцената и го добива признанието.

Лусија е принудена да позира заедно со Игнасио пред новинарите бидејки двајцата се акционери на клиниката. Трини е обземена со љубомора.

По забавата, Игнасио и Трини доаѓаат заедно во вилата каде што малку напиена, Трини му вели на Игнасио дека најдобар начин е таа да ја замени нејзината сестра како нова госпоѓа де Соријано.

 

продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!