Почетна / ФОТО / Фото | Логото на Сител се појави и на заштитните маски

Фото | Логото на Сител се појави и на заштитните маски

Вработените во телевизија Сител со интересни брендирани маски за заштита од корона вирусот. Денес, репортерката од информативната програма на оваа телевизија ја видовме со заштитна маска на лицето, на која беше зашиено логото на телевизијата.

Дали и другите новинари од ТВ Сител ќе го следат нејзиниот пример, ќе видиме во информативните изданија на вестите на Сител секој ден наутро, на пладне, во 16 часот, 19 часот и 23 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја …

error: Содржината е заштитена!