Почетна / Забава / Евровизија / Песната на Мартија за Евровизија забранета за Македонците

Песната на Мартија за Евровизија забранета за Македонците

 

Видео | Слушнете ја првата песна на ѕвездичката Мартија

 

Како што веќе информиравме, пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ од Куманово е нашата претставничка на овогодишното издание на изборот за песна на Детска Евровизија. Девојчето кое се прослави во српското талент шоу и кое ги маѓепса срцата на милиони гледачи низ Балканот, ја доби својата шанса да ја претставува родната земја на овој познат музички натпревар за деца.

 

 

Нејзината песна се вика “Love will lead our way”, за која е промовиран и видео запис, но истите нема да можат да се промовираат на македонските радија и телевизии. Причината е јасна – забраната од ЗАМП за емитување на македонска музика. Мартија во песната пее на македонски и на англиски јазик, а како звучи нејзината евровизиска песна, погледнете во продолжение :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

1 ТВ со отворено студио за евровизиската вечер #proud#tamara

18 мај е денот кога сите заедно гледаме Евровизија и навиваме за нашата Тамара. Тимот …

error: Содржината е заштитена!