Почетна / Сапуници / „Златни двори“ со нови епизоди на Сител, дознајте кога започнуваат

„Златни двори“ со нови епизоди на Сител, дознајте кога започнуваат

 

“Мојот син” и нови епизоди на хрватската романса ова лето на Сител

 

Вчеравечер Сител телевизија ја емитуваше последната епизода од оваа сезона на најгледаната телевизиска содржина “Парампарче”. Драмата која ги закова македонските семејства пред тв екраните изминатава сезона, изненади со уште една трагедија. Што ќе се случува во последната сезона и дали ќе има конечно мир за семејството на Џихан, дознавате по летните одмори.

Во меѓувреме, Сител ќе ја емитува турската драма “Мојот син”, која по првите епизоди навести жешки ноќи минати во исчекување, акција, солзи и неочекувани пресврти.

 

 

Хрватската серија “Златни двори” продолжува со емитување од понеделник, 3 јули на оваа фреквенција. Во новите епизоди, ќе бидете сведоци на нови љубовни и семејни заплети на хероите од златните полиња на Славонија.

 

 

Од понеделник, 19 јуни, секоја вечер по ноќните вeсти, околу 23.30 часот ќе се емитуваат играни филмови на Сител, а наскоро очекувајте и нови изненадувања од најгледаната македонска телевизија.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миран од „Дива“ се враќа во нова урнебесна комедија на Канал 5

“Луда Куќа”, нова семејна комедија на Канал 5 телевизија. Додека ги следите последните епизоди од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!