Почетна / Телевизија / Музичко-документарен серијал „Музичка индустрија“ на МТВ 1

Музичко-документарен серијал „Музичка индустрија“ на МТВ 1

 

Музички магазин секоја недела на Прва

 

Oд вечерва, 4 март, во 20.40 часот, Македонската телевизија ќе го емитува музичко документарниот магазин “Музичка индустрија”.

 

 

Многу познати екс ЈУ ѕвезди и луѓе врзани за светот на музиката отворено говорат за времето на бивша Југославија, времето на квалитетни фестивали и здрава конкуренција. Во реализација на серијалот, освен луѓе од Радио телевизија Црна Гора, учествуваше и кадар од Македонската и Босанската државна телевизија.

Во продолжение, погледнете ја најавата за вечерашната прва епизода :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!