Почетна / Телевизија / Х Фактор / „Чаје шукарије“ во изведба на Даниел Кајмакоски

„Чаје шукарије“ во изведба на Даниел Кајмакоски

 

Нашиот учесник во регионалниот „X Фактор“ Даниел Кајмакоски секојдневно освојува многу срца ширум целиот Балкан.

 

 

Со неговите изведби не прави горди Македонци, а ова што следи е негов настап во бугарско шоу каде фантастично ја пее легендарната „Чаје Шукарие“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!