Почетна / Забава / Фото | На Владимир Путин му се дигна

Фото | На Владимир Путин му се дигна

 


За време на посетата на рускиот претседател на Германија, Владимир Путин, доживеа една несекојдневна случка. Имено, познатите топлес демонстрантки кои цело време се против владата на Путин и неговиот претседателски мандат, успеаја да му ја испратат пораката од едно метро оддалеченост.

 

За време на посетата на рускиот претседател на Германија, Владимир Путин, доживеа една несекојдневна случка. Имено, познатите топлес демонстрантки кои цело време се против владата на Путин и неговиот претседателски мандат, успеаја да му ја испратат пораката од едно метро оддалеченост.

За време на свеченоста, во Хановер Месе, придружуван од својата германска колешка Ангела Меркел, Путин, како што може да се види од фотографиите бил позитивно изненаден од голата девојка. Обезбедувањето веднаш реагирало и истата девојка била отстранета од манифестацијата на Фолцваген.

Маркел била згрозена од глетката, каде што на голото тело од девојката било испишано „Fuck dictator“, а на грбот „Оди си Путин“. Откако ја видел девојката, рускиот претседател само ги дигнал палците и ја направил возбудливата гримаса на неговото лице.

 

{gallery}042013/putin{/gallery}

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!