Почетна / Забава / Фото | Базенот „Пирати од Карибите“ во Аква-паркот

Фото | Базенот „Пирати од Карибите“ во Аква-паркот

 

Активностите за изградба на аква-паркот, кој се гради во рамки на спортскиот центар „Борис Трајковски“, се со полна пареа. Аквапаркот ќе содржи десет тобогани, мрзлива река, базен со бранови, кафулиња, ресторани и детски базен со т.н. детски свет со содржина од „Пиратите од Карибите“. Како ќе изгледа овој детски базен погледнете на фотографијата подолу.

Со изградбата на аквапаркот се оди чекор напред кон модернизација на метрополата, туристичка атракција и збогатување на рекреативните содржини на градот.

Изградбата почна во јануари, а предвидено е да се заврши во јуни и со почетокот на летната сезона да биде пуштен во употреба.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонецот од Гранд сними кавер на балада од Тоше

Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Стефан …

error: Содржината е заштитена!