Почетна / Забава / Евровизија / Финалистите од првото евровизиско полуфинале!

Финалистите од првото евровизиско полуфинале!

Милиони телевизиски гледачи ширум Европа вечерва со големо внимание го следеа првото полуфинале од 57-то издание на големиот фестивал „Евровизија“. Азербејџан ја одушеви публиката, се течеше во најдобар ред, спектаклот започна, а ова е само почеток на се она што следува. Само 10 од 18-те земји учеснички успеаја да земат „билет“ за финалната евровизиска вечер, а тоа се: Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска.

Швајцарија, Црна Гора, Израел, Латвија, Сан Марино и Австрија се „несреќните“ земји што оваа вечер ќе си заминат дома без право да учествуваат на големото финале. Најголемо изненадување за сите е тоа што во десетката не се најде извонредната изведба на Швајцарија. Да се надеваме дека во четврток Македонија нема да се соочи со уште еден евровизиски пораз. 

 

Личност на вечерта | Бабушка

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Baby Lasagna е првиот Хрват кој влегол на британската листа топ 40

Baby Lasagna e првиот претставник од Хрватска кој успева да влезе во британската топ листа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!