Почетна / Забава / Евровизија / Турција на Евровизија

Турција на Евровизија

 

 

13/43

 ТУРЦИЈА

Изведувач: Can Bonomo
Песна: ‘Love me back’
Второ полуфинале (24/05/2012)

 

Веќе шест години по ред Турците своите претставници ги избираат интерно, и очигледно тоа им носеше голема среќа и влез во финале, сe до минатата година кога изненадувачки тие останаа во полуфиналето. Можеби и поради тоа што веќе им беше доста од рок песни, годинава се решија да го пратат Џан Бономо со нешто “турско“. Воедно тој ќе настапи со песната “Love me back” која е мешавина на турски елементи и поп музика. Искрено мене не ми се допаѓа нивниот избор, и сметав дека најдобро е да сменат малце со женски вокал, но тие поинаку мислеа. После минатата година Турците веќе не ги сметаме за сигурни финалисти, па ќе видиме како ќе се покажат во мај.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!