Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / ТЛЗП | Тања Савич плаче – „Не знам да пеам на англиски“

ТЛЗП | Тања Савич плаче – „Не знам да пеам на англиски“

 

Тања Савиќ навистина нема среќа. Откако стивнаа проблемите во семејството и излезе од едно лудило – таа веќе влезе во друго.

 

 

Имено Тања Савиќ е дел од втората сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“, па на неа малку тешко и доаѓа снимањето на ова шоу, што дури сакала и да откаже учеството.

„На секоја проба хистерично плачеше. Се започна од моментот кога сфати дека никако не може да ја совладее песната “Roar“ од Кети Пери. Таа не знае англиски јазик, па оваа задача тешка и беше, како и кореографијата. Сето тоа влијаеше на нејзината самодоверба, а не сакаше да се посрамоти пред гледачите. Не очекуваше дека ќе треба толку многу да се мачи, да вежба по цел ден, а има две деца и треба да ги одржува своите закажани настапи“ открива близок извор на пејачката.

 

 

Извор: Вистина.мк

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!