Почетна / Телевизија / Сузана Турунџиева се враќа на ТВ екраните

Сузана Турунџиева се враќа на ТВ екраните

 

На наше големо задоволство, Сузана Турунџиева се враќа на ТВ екраните.

 

 

Ликовите што ни недостасуваа, очигледно полека се враќаат на ТВ екраните. Сузана Турунџиева за последен пат на телевизија со своја емисија ја гледавме на А1, каде што заедно со Жанко Зш ја водеше забавната емисија „Браво шоу“. Овој пат Сузана ќе ја видиме во „Ѕвезди и приказни“, емисија специјализирана за деца и родители на Наша ТВ.

 

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!