Почетна / Спорт / Србија поразена, Македонија слави!

Србија поразена, Македонија слави!

 

Македонската фудбалска репрезентација вечерва оствари победа на квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014-та. Со огромна поддршка од трибините што беа преполни со жестоки навивачи, Македонија во арената „Филип Втори“ ја совлада Србија со 1:0 во натпревар од 4-коло на групата А.

Пред почетокот на натпреварот се пуштаа песни од Тоше Проески по повод петгодишнината од неговата смрт. Фановите беа погласни од било кога, а во една од нивните навивачки песни се велеше „играјте за Тоше“.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!