Почетна / Живот / Снимањето на филмот „До Балчак“ зема жртви!

Снимањето на филмот „До Балчак“ зема жртви!

Суровата приказна за Дивиот Исток, најновиот филм на режисерот Столе Попов, уште незавршен, а веќе е обележан со грозоморен чин. За потребите на филмот дивјачки бил убиен еден коњ.

Една од локациите на снимањето, селото Штавица било сведок на нечовечкото однесување. Коњот бил предозиран со инјекции и покрај тоа што стурчните лица ја навестиле неговата смрт во таков случај. Луѓето што работеле на филмот без око да им трепне го жртвувале коњот за да ја завршат сцената. Крвта на фотографијата е филмска. Инаку, на Столе Попов не му е првпат да режира филм каде што вистински се убиваат животни. Во 1997-та година за потребите на филмот „Џипси Меџик“ биле убивани кокошки и кучиња.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Експерти од Алибаба, Спотифај и Вибер доаѓаат во Скопје

Подготовките за најголемата конференција за е-трговија во Македонија, која оваа година по четврти пат ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!