Почетна / МК Сцена / Следува богата музичка програма на „Бит Фест“

Следува богата музичка програма на „Бит Фест“

 

Битолчани отсекогаш сакаат максимална забава до раните утрински часови. Како и секоја година така и оваа по традиција се одржува најдолгото културно лето во Битола „Бит Фест 2013 година“. Општината Битола како главен покровител, Телевизија Орбис, Кафе Пијано и Битолската пивара почнуваќи од 1. јули три дена ви понудуваат богата музичка програма „Summer Love Festival“.

 

 

1. jули, понеделник „THE HOUSE NIGHT“:
GORANTECH (Walk & Talk Records) B2B K.PETROVSKY (Walk & Talk Records)
ACIKA B2B BOC.A
BOBI CITY RADIO & METROPOLIS RADIO NETWORK

2. јули, вторник „THE HIP HOP and R’N’B NIGHT“:
ACE MICE
CHIKO
GOCE SAF
СЛАТКАРИСТИКА.

3. јули, среда „ЅВЕЗДЕНА ОРБИТА“:
ДИМИТАР АНДОНОВСКИ
РОБЕРТ БИЛБИЛОВ
ВИКТОРИЈА ЛОБА
ДАРКО ДАРЕ ИЛИЕВСКИ
МАРКО ЛОГАУТ
АЛЕКСАНДАР ТАРАБУНОВ
СИМОНА ПОПОСКА
МАГДАЛЕНА ЕНА ЦВЕТКОСКА

Главните виновници за ова ваше тридневно уживање, поддржувачи и главни покровители се: ОПШТИНА БИТОЛА, ТЕЛЕВИЗИЈА ОРБИС, КАФЕ ПИЈАНО И БИТОЛСКА ПИВАРА. А, ние ве покануваме да дојдете во Битола да бидете дел од богатата музичка програма која се одржува во склоп на најдолгата културна манифестација во Македонија „Бит фест 2013“. Ве очекуваме!

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!